Yirmilik diş ağrısı kaç gün sürer?

Yirmilik Diş Ağrısı Kaç Gün Sürer?

Sağlık sorunları içeresinde diş problemleri oldukça yaygın olarak görülmektedir. Ağız sorunları içeresinde en çok ağrı veren ise diş ağrısı sorunudur. İyi bakılmadığında ve düzenli diş fırçalanmadığında dişler çürüyebilir ve ağrı yapabilir. 20’lik dişler ise zayıf yapıya sahiptir. Ayrıca ağızın en gerisinde yer alan yirmilik dişler fırçalanırken daha az dikkat edilir. Yirmilik diş ağrısı kaç gün sürer sorusu da, bu ağrıyı çekenlerin en fazla aramalarda bulunduğu konulardandır.

Yirmilik Diş Ağrısına Neler Yapılabilir?

Diş fırçalarken çok iyi fırçalanmazsa yemek artıkları birikir ve dişin çürümesine neden olur. Bunun için diş fırçalarken özen gösterilmeli ve en arkadaki dişler daha iyi fırçalanmalıdır. 20’lik dişler kolay çürüyen, kolay iltihaplanan ve kolay apse atan dişlerdir. Bu yüzden 20’lik dişlerin temizliğine daha özen gösterilmesi gereken dişlerdir. Diş hekimleri bütün bu faktörlerden dolayı 20’lik dişlerin çekilmesini tavsiye etmektedirler.

Yirmilik diş ağrısı nasıl geçer? sorusunun cevabı dişin durumu ile alakalıdır. Dişlerinizi çok iyi fırçalamalısınız ve dişin aralarında kalan yemek artıklarını da diş ipi ile temizlemelisiniz. Daha sonrasında ise ağzınızı tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz. Gargara ağrının azalmasını sağlayabilir ama tek başına ağrının geçmesine yeterli olmayacaktır. Bunun için bir ağrı kesici içebilirsiniz.

Yirmilik Diş Ağrısı Ne Zaman Geçer?

20’lik diş ağrısı kaç gün sürer? Bu soruya cevap olarak net bir zaman dilimi verilmesi mümkün değildir. Diş hekimleri 20’lik dişlerdeki sorunun dişi çekerek halledileceğini söylemektedirler.

Çekilen yirmilik dişin ağrısı 2 hafta kadar devam eder. Ağrılarınız geçmediyse sabırlı olun, bu durum normal bir süreç olup, 2 hafta sonra ağrılar geçecektir. Bu konuda uzman diş hekimlerinden yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Yaşadığınız şehirlerde ki en iyi diş hekimlerini, sitemiz sizler için listelemiştir.

Yirmilik diş ağrısı çekimi sonrası; kanama, morarma veya şişlikler görülebilmektedir. Bu tür sorunlar olası sorunlar olarak görülmektedir ve bir süre sonra iyileşme meydana gelir. Diş çekimi sonrasında oluşan ağrılar için dişe, doktorun önerisi haricinde bir şey yapılmaması tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde iyileşme süreci daha da uzayacak veya daha büyük sorunlar ortaya çıkacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir